Szanowni Państwo,

Budynek Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy zmienił się w dniach 18-19 czerwca br. częściowo, w centrum ekspozycyjno-edukacyjne z zakresu szeroko pojętych technologii posadzkarskich. Piknik Posadzkarski 2019, który zorganizowany został przez Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy w jednej z najlepszych szkół budowlanych w Polsce, zgromadził wielu znanych i uznanych na krajowym i światowym rynku producentów oraz dystrybutorów jak również cenione za jakość i solidność firmy usługowe. W śród wystawców, swój asortyment obejmujący m.in. różnego rodzaju okładziny podłogowe prezentowały firmy: TARKETT, MULTICONTRACT, PERGO, LENTEX, GERFLOR, FORTEMIX oraz SUPERPARKIET. Oferta wystawców obejmowała taki asortyment jak wykładziny PVC, wykładziny tekstylne – również te w płytkach, nowoczesne wzory paneli winylowych LVT, wykładziny naturalne, podłogi laminowane, specjalistyczne i odporne na wiele czynników, systemowe płytki PVC oraz trawę syntetyczną i okładziny drewniane.

Technologie w zakresie wykonania i przygotowania podłoża oraz instalacji pokryć podłogowych różnego rodzaju, prezentowali tacy uznani specjaliści jak: MUREXIN, KNAUF, UZIN UTZ. oraz firma MAPEI. Czym charakteryzuje się podkład i samopoziomująca masa anhydrytowa, jakie właściwości przemawiają za ich zastosowaniem oraz co sprawi, że instalacja posadzki przebiegnie szybko i bez problemów – o tych i wielu innych zagadnieniach usłyszeć można było na stoiskach naszych Członków Wspierających, producentów chemii budowlanej.

Na zorganizowanym wydarzeniu branżowym nie zabrakło również asortymentu, który często wykorzystywany jest przez profesjonalne firmy instancyjne i ceniony przez czołowych designerów. Mowa tu oczywiście o profilach systemowych oraz dekoracyjnych listwach wykończeniowych, które prezentowane były w trakcie imprezy i występują w ofercie firm: DÖLLKEN oraz AUER METALLPROFILE. To właśnie takie drobne szczegóły i detale, oferowane klientom przez wspomnianych producentów stanowią wielokrotnie o końcowym efekcie wykonywanych posadzek.

Jak ważna jest prawidłowa pielęgnacja użytkowanych podłóg, w jaki sposób o nie zadbać i przedłużyć ich „życie”, dowiedzieć można się było na stoisku firmy DR. SCHÜTZ, która oferuje m.in. profesjonalne produkty pielęgnacyjne do różnego rodzaju posadzek. Na stoisku naszego Członka Wspierającego dowiedzieć można się było również co zrobić, aby przywrócić blask i świeżość zniszczonym podłogom, które wydają się być niejednokrotnie nienaprawialne.

Każda profesjonalna firma instalacyjna to wie, ale warto było zobaczyć jak szybko i sprawnie usunąć stare okładziny, właściwie wyszlifować i przygotować podłoże przed instalacją posadzki. Taką wiedzę oraz możliwości techniczne prezentowali fachowcy z firmy NOWAK OBRÓBKA BETONU, firmy którą od lat specjalizuje się w profesjonalnej obróbce różnego rodzaju podłoży. Dzięki temu Członkowi Wspierającemu mieliśmy również możliwość wirtualnej, nietuzinkowej przejażdżki wózkiem magazynowym i zapoznania się z najnowocześniejszą technologią ultrapłaskich posadzek, których gładkość nie ma sobie równych. Jak ważna dla komfortu pracy, szybkości i wydajności systemów magazynowych jest właśnie posadzka i co oznacza system precyzyjnego szlifowania podłoża doświadczyć mogliśmy na jedynym na świecie, wirtualnym symulatorze firmy Alphaplan – wrażenia realizmu, dostarczane przez to nowoczesne urządzenie są nie do opisania.

Piknik Posadzkarski 2019 to również udział i możliwość zaprezentowania się firm uczestniczących w programie Partner PSP. W Bydgoszczy mieliśmy szanse porozmawiać z licznymi firmami wykonawczymi, instalacyjnymi i handlowymi, które wspierają działania naszego Stowarzyszenia. Więcej o programie Partner PSP, jego zasadach i uczestniczących w nim firmach można przeczytać na: http://posadzkarze.com.pl/partnerzy-psp/ Zapraszamy do programu Partner PSP, wszystkie firmy, którym zależy na konsolidacji i rozwoju branży posadzkarskiej w naszym kraju.

Piknik Posadzkarski zgromadził liczną grupę ciekawych branży, prywatnych odwiedzających oraz posadzkarskie firmy instalacyjne z całego kraju. Impreza cieszyła się również zainteresowaniem uczniów ZSB w Bydgoszczy, którzy chętnie korzystali z możliwości jakie dawała zorganizowana w ich szkole impreza branżowa. W geście pomocy szkole, która od kilku lat wspierana jest przez Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy wraz z naszymi Członkami Wspierającymi i z pomocą uczniów, w ramach zajęć praktycznych w jednej z sal lekcyjnych przeprowadzony został demontaż starych, zniszczonych okładzin PVC oraz szlifowanie podłoża. Jest to pierwszy etap prac, którego efektem końcowym będzie nowa posadzka z paneli LVT, oddana do użytku z początkiem nowego roku szkolnego. W trakcie trwania imprezy odbyło się wiele prezentacji multimedialnych oraz pokazów praktycznych, w trakcie których można było zapoznać się z ofertą wystawców, poznać nowości asortymentowe i nowoczesne technologie posadzkarskie. Całe wydarzenie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze, która wyraźnie wskazuje, że konsolidacja branży posadzkarskiej, prowadzona przez PSP w ostatnich latach jest właściwym kierunkiem.

W trakcie Pikniku Posadzkarskiego 2019, rozegrane zostały VI Mistrzostwa Polski w Montażu Wykładzin, o których można przeczytać i zobaczyć jak przebiegały na:  http://posadzkarze.com.pl/vi-mistrzostwa-polski-w-montazu-wykladzin-juz-za-nami/

Jeszcze raz dziękujemy Sponsorom, dzięki którym można było zorganizować VI Mistrzostwa Polski w Montażu Wykładzin :

  • Sponsorowi Generalnemu – firmie TARKETT Polska
  • Sponsorowi Głównemu – firmie MAPEI Polska
  • Sponsorom Mistrzostw – firmie MUREXIN Polska, firmie UZIN Utz Polska oraz firmie KONICZYNKA z Torunia

Na Pikniku Posadzkarskim 2019 nie zabrakło przedstawicieli mediów lokalnych oraz ogólnokrajowych, którzy informowali o organizowanej przez PSP w Bydgoszczy imprezie branżowej oraz zrelacjonowali co w dniach 18 i 19 czerwca podczas jej trwania można było zobaczyć:

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,24915330,mistrzowie-od-posadzek-spotykaja-sie-w-bydgoskiej-budowlance.html

http://m.bydgoszcz.eska.pl/newsy/wykladzine-klada-zawodowo-do-bydgoszczy-przyjechali-mistrzowie-posadzek-zdjecia-wideo/776343

http://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/rywalizowali-w-ukladaniu-wykladzin-na-pikniku-posadzkarskim-2019-zdjecia-19-06-19

https://visitbydgoszcz.pl/pl/dzieje-sie/wszystkie-wydarzenia/szczegolywydarzenia/11876898/-/piknik-posadzkarski-psp-2019

https://metropoliabydgoszcz.pl/w/3018/piknikposadzkarskipsp2019 

https://myfloor.pl/wydarzenia/piknik-posadzkarski-2019/

Serdecznie Dziękujemy włodarzom Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, w szczególności Pani Dyrektor Magdalenie Popielewskiej za możliwość zorganizowania Pikniku Posadzkarskiego PSP i VI MPwMW w rzeczonym obiekcie oraz za udzielenie nieocenionej pomocy w organizacji tego wydarzenia.

Serdecznie Zapraszamy do obserwowania informacji na temat nadchodzących wydarzeń w zakładce Aktualności na naszej stronie www

Członkowie Wspierający PSP