W dniu 8 marca 2019 r., w ASP Uzin Utz Polska w Legnicy odbyło się Regionalne Spotkanie Branżowe, które zgromadziło sympatyków i członków Polskiego Stowarzyszenia Posadzkarzy. Na spotkanie przybyło ok 30 osób, wśród nich obecni byli: przedstawiciele firmy posadzkarskich z regionu dolnego śląska, województwa lubuskiego, wielkopolski i pomorza zachodniego oraz licznie przybyli przedstawicieli firm – Członków Wspierających PSP. W trakcie spotkania, Sekretarz Generalny PSP Daniel Szarubka przedstawił realizowane zadania bieżące oraz zarys i plany Stowarzyszenia na najbliższy okres.

Wspólnie odniesiono się do podjętych w ostatnim czasie i planowanych inicjatyw:

  • Program PARTNER PSP i jego „rozkwit” w ostatnich miesiącach
  • Współpraca ze szkołami budowlanymi: ZSB w Bydgoszczy oraz ZS nr 1 w Wieluniu
  • Organizacja Pikniku Posadzkarskiego 2019

W trakcie trwania spotkania w Legnicy, Członkowie Wspierający PSP mieli możliwość przeprowadzenia prezentacji oraz omówienia swoich ofert produktowych. Jako pierwszy zaprezentował się gospodarz obiektu, w którym zorganizowane zostało Regionalne Spotkania Branżowe – firma UZIN Utz Polska. Przedstawiciele firmy przedstawili możliwości oferowane przez Akademię Sztuki Posadzkarskiej UZIN Utz Polska oraz zwrócili uwagę na obywające się w niej szkolenia techniczne dla branży posadzkarskiej.

Kolejną firmą, która zaprezentowała swoje portfolio w zakresie nowoczesnych wykładzin podłogowych była firma FORBO. Asortyment tego producenta to m.in.  niezawodna wykładzina obiektowa Flotex oraz ekologiczne wykładziny naturalne Marmoleum. Po pierwszych wystąpieniach przyszedł czas na prezentację możliwości i usług oferowanych przez firmę NOWAK Obróbka Betonu, która z mocą olbrzymiego i silnego nosorożca potrafi zająć się przygotowaniem i obróbką niemalże wszystkich rodzajów posadzek występujących w budownictwie. Przy okazji firma NOWAK pokazała nowość w zakresie posadzkarskich rozwiązań dylatacyjnych, prezentując możliwości oferowanej przez firmę techniki Floorbridge.

Po krótkiej przerwie uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z szeroką ofertą firmy TARKETT, która zaprezentowała innowacyjną gamę płytek mineralnych z kolekcji Cementi Click oraz imponującą kolekcję nowoczesnych produktów winylowych LVT m.in. z serii iD Click Ultimate. Na koniec firma KANUF zaprezentowała, czym jest coraz częściej spotykany na rynku podkład anhydrytowy. Firma przedstawił możliwości jakie daje zastosowanie ich nowoczesnych, anhydrytowych produktów podłogowych. Zaprezentowano, jak łatwo i nowocześnie można zrealizować projekty obejmujące wykonanie m.in. ogrzewanych podkładów podłogowych z zastosowaniem wylewki anhydrytowej KNAUF FE50.

Wszystkie prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników Regionalnego Spotkania Branżowego PSP, a występujący prelegenci mieli okazję odpowiedzieć na szereg, pojawiających się w trakcie spotkania pytań.

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy do dalszej współpracy.

Członkowie Wspierający PSP