W konkursie zorganizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy na projekt podłogi w jednej z pracowni na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz zwyciężyła Pani Nikol Kubis .

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że zwycięski projekt zostanie zrealizowany. Już od nowego roku akademickiego studenci będą korzystać z odnowionej sali, której posadzkę zaprojektowała ich koleżanka. Gratulujemy!

Uzasadnienie konkursowego jury: „Wybrana praca została doceniona, przede wszystkim za pomysł projektowy, w spójny sposób łączący przekaz estetyczny z treścią narracyjną oraz elementami ironii (zaznaczenie wejścia). Tworzy to warstwową narrację, której przekaz jest pozytywny, inteligentny i błyskotliwy, jednak w żadnym wypadku nie jest przegadany. Kompozycja centralna jest trafna, z uwagi na często zmieniający się układ mebli w sali, zależnie od typu prowadzonych zajęć. W każdym z możliwych wariantów rysunek posadzki będzie czytelny, estetycznie wzbogacając wnętrze. Nawet układ szaf przyściennych i szuflad nie zaburza kompozycji, co potwierdza uniwersalność pomysłu. Ponadto jury stwierdza trafność kolorystyczną, która jest spójna z funkcją pracowni do ćwiczeń i nie stanowi przesadnej dominacji podłogi, stanowiąc dyskretną, inteligentną grę plastyczną adekwatną do funkcji pomieszczenia.

Praca, w sposób najpełniejszy spełniła wymagania regulaminowe w zakresie formalnym i technicznym, co było jej dodatkowym atutem.”

Program promocji wykładzin podłogowych wśród studentów wydziałów projektowania i architektury, od następnego roku akademickiego, będzie dostępny również w innych ośrodkach akademickich w Polsce.

Członkowie Wspierający PSP