Szanowni Państwo,

Kolejne, Jesienne Spotkanie Branży Wykładzinowej już za nami. Tegoroczne JSBW organizowane corocznie przez Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy, odbyło się w dniach 8-9 listopada w malowniczym regionie województwa kujawsko-pomorskiego. W tym roku nasi Goście zaproszeni zostali w okolice Torunia, w których zlokalizowany jest jeden z najpiękniejszych obiektów architektury XIX wieku – PAŁAC ROMANTYCZNY w Turznie****.  Ten nastrojowy obiekt gościł uczestników JSBW 2018, równie wspaniale jak w zamierzchłych czasach ludzi tak wybitnych jak Fryderyk Chopin, Artur Zawisza Czarny, czy gen. Józef Haller. Tegoroczne spotkanie, tak z zresztą jak i wszystkie poprzednie, zaowocowało wyśmienitą frekwencją, a udział w nim wzięło ponad 80 osób zainteresowanych konsolidacją i rozwojem branży posadzkarskiej. Jak co roku mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli firm – Członków Wspierających Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy, reprezentantów najprężniej działających firm handlowych i instalacyjnych z sektora wykładzinowego oraz szeroko pojętej branży posadzkarskiej, jak również sympatyków PSP.

Konferencja otworzona została przez Prezesa PSP Henryka Wagnera, przy współudziale Daniela Szarubka, który od początku listopada 2018 roku objął funkcję Sekretarza Generalnego PSP. Pierwszym punktem programu JSBW 2018 było podsumowanie działań mijającego roku oraz przedstawienie planów Stowarzyszenia na najbliższy okres. Zaprezentowano m.in. nowy wizerunek strony www Stowarzyszenia oraz przedstawiono, nowo utworzoną i funkcjonującą na platformie Facebook branżową grupę dyskusyjną „Nasz Kawałek Podłogi”. Omówiono również instytucję Członka – Partnera PSP, która powołana została do życia na początku roku i do listopada br. zrzeszyła już 18 firm handlowych i instalacyjnych branży posadzkarskiej oraz przedstawiono inne działania naszego Stowarzyszenia.

Następnym punktem tegorocznego JSBW był Panel dyskusyjny „Z dziennika Rzeczoznawcy”, w czasie którego uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z najczęściej występującymi jak również z nietypowymi problemami, pojawiającymi się w czasie i po instalacji posadzek elastycznych oraz tekstylnych. Daniel Szarubka, prowadzący wspomniany panel dyskusyjny, zaprezentował również problemy z jakimi może i spotyka się firma instalacyjna wchodząca na obiekt – w szczególności, dotyczące jakości wykonania i przygotowania podkładów podłogowych.

Kolejnym etapem spotkania była możliwość prezentacji Premier Branżowych – Nowości i Promocji przez naszych Członków Wspierających. Pomysł ten już w ubiegłym roku został oceniony przez uczestników konferencji w sposób bardzo pozytywny, tym samym podjęto decyzję o jego kontynuacji 🙂 Swój asortyment oraz innowacyjne rozwiązania w tym roku postanowili zaprezentować tacy Członkowie Wspierajacy jak: TARKETT, MUREXIN, MULTICONTRACT, UZIN, FORBO, DÖLLKEN, DR. SCHUTZ, MAPEI oraz firma KNAUF.

Kolejnym  punktem spotkania był Panel dyskusyjny pod nazwą „Wykładziny LVT, czy mogą zastąpić …” Wzięli w nim udział eksperci z firm branży posadzkarskiej posiadający wieloletnie doświadczenie handlowe oraz techniczne: Andrzej Chłopek, Dariusz Turski, Piotr Drobkiewicz, Janusz Dziewanowski oraz występujący w roli Gościa Specjalnego Prezes Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy Dariusz Kozera. Panel prowadzony przez Sekretarza Genaralnego PSP oraz żywa dyskusja, w której chętnie udział brali uczestnicy konferencji, pozwolił uzyskać odpowiedzi na większość postawionych w czasie jego trwania pytań oraz wyjaśnić jaka jest charakterystyka zastosowania oraz możliwości zamiany poszczególnych okładzin podłogowych. Stawiana co roku, coraz wyżej poprzeczka, związana z interesującymi uczestników zagadnieniami, które są przedstawiane w naszych panelach dyskusyjnych, wpływa na wybór tematyki na następne lata.

Po zamknięciu „oficjalnej” części konferencyjnej, uczestnicy wzięli udział w uroczystej kolacji oraz specjalnie przygotowanym na tę okazję, wieczornym evencie LAS VEGAS NIGHT CASINO, którego celem (owocnie zresztą zrealizowanym 🙂) było przeniesienie uczestników tegorocznego JSBW do stolicy gry i doskonałej rozrywki. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zaciętą rywalizacją, a same rozmowy przy stole z ruletką oraz stołach gier karcianych rodem z Las Vegas sprzyjały pozyskiwaniu nowych kontaktów. Tradycją poprzednich lat, rozpoczęty mile wieczór kontynuowany był przy udziale tańców w rytm słyszanej w tle muzyki oraz tradycyjnego „biesiadowania” do późnej nocy 🙂.

Drugiego dnia konferencji miały miejsce obrady Rady Konsultacyjnej przy Zarządzie PSP, która złożona jest z przedstawicieli firm – Członków Wspierających z głosem stanowiącym. W tym roku poruszono tematykę najbliższej przyszłości Stowarzyszenia oraz planów organizacji spotkań branżowych w roku 2019, o których poinformujemy Państwa już w najbliższym czasie.

Wszystkim uczestnikom tegorocznego, Jesiennego Spotkania Branży Wykładzinowej Serdecznie Dziękujemy za uczestnictwo, możliwość spotkania oraz wymianę doświadczeń.

Pozdrawiamy i do zobaczenia.

Zarząd PSP

Członkowie Wspierający PSP