Miło jest nam poinformować, że w dniu 10 lipca przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Posadzkarzy Daniel Szarubka, który pełni funkcję Sekretarza Generalnego PSP poprowadził na Politechnice Warszawskiej wykład – warsztaty nt. „Nowoczesnych rozwiązań technicznych w zakresie posadzkarstwa”.

W trakcie spotkania, uczestniczący w nim studenci architektury PW mieli okazję dowiedzieć się jak prawidłowo przygotować i powinny wyglądać podkłady pod różnego rodzaju posadzki – w szczególności z elastycznych i tekstylnych wykładzin podłogowych. Przedstawione zostały rodzaje popularnych podłoży, wskazano spotykane typy podłóg podniesionych i pokryć podłogowych, które mogą być na nich montowane. Słuchacze mogli zobaczyć i zapoznać się z rodzajami stosowanych obecnie w budownictwie materiałów okładzinowych oraz poznać szeroką ofertę przyściennych listew wykończeniowych. Jednym z punktów spotkania był również temat pielęgnacji istniejących posadzek. W jego trakcie zaprezentowano możliwości i sposoby, które ułatwiają codzienny proces czyszczenia różnego rodzaju wykładzin podłogowych oraz omówiono sposoby naprawy i zabezpieczania posadzek, które ze względu na intensywną eksploatację wymagają renowacji.

Studenci obecni na spotkaniu mogli zobaczyć również z jakimi błędami wykonawczymi oraz reklamacjami spotykają się firmy wykonawcze oraz Rzeczoznawcy PSP. Zaprezentowane zostały przykładowe realizacje z całego świata, w których użyte zostały innowacyjne technologie oraz nowoczesne materiały budowlane i wykończeniowe oferowane na rynku przez Członków Wspierających PSP. Każdy z uczestników spotkania mógł dokładnie przyjrzeć się jak zbudowane są nowoczesne listwy wykończeniowe oraz dotknąć i poczuć różnice charakteryzujące różnego rodzaju elastyczne i tekstylne pokrycia podłogowe.

Szczególne podziękowania dla naszych Członków Wspierających – firm: Forbo, Knauf, Murexin, Döllken, Mapei, Multicontract, Uzin Utz, Lentex, Tarkett, Dr. Schutz, Nowak Obróbka Betonu, Pergo za udostępnienie swoich materiałów poglądowych.

Członkowie Wspierający PSP