Główna nagroda dla DR. SCHUTZ za program „Renowacja podłóg”

Dodane przez |2018-09-10T08:23:05+02:002018-09-10|

6 czerwca 2018 roku firma Dr. Schutz Group z Bonn zajęła pierwsze miejsce w Niemieckich Nagrodach Innowacji w kategorii »Excellence in Business to Business (B2B)«. Nagrodzony został innowacyjny program Floor Remake System (System Renowacji Podłóg) w obszarze »Materiały i Nawierzchnie«. Nominowanych było łącznie 88 firm w tej kategorii.

Dr. Lothar Schutz, właściciel i Dyrektor Zarządzający grupy powiedział: „Ta wielka forma docenienia innowacyjnej siły naszego przedsięwzięcia napełnia nas radością i dumą z działania naszego zespołu we wszystkich obszarach Dr. Schutz Group. Ta konkretna, ogólnonarodowa nagroda ponownie udowadnia, że tematy zrównoważonego rozwoju i oszczędzania zasobów, którymi to Dr. Schutz Group kieruje się od lat, są absolutnie trendem w obecnych czasach”.

Floor Remake (Renowawacja Podłóg) to system renowacji podłóg z wykładzin PCV, linoleum, kauczuku, kamienia, żywicy epoksydowej i poliuretanowej, płytek ceramicznych, podłóg mineralnych (mikrocementy i mikrobetony) oraz innych twardych podłóg. System składa się z kolorowych lakierów poliuretanowych (do wyboru ok. 500 kolorów) oraz lakieru bezbarwnego o bardzo wysokiej wytrzymałości na ścieranie i rysowanie. Firma Dr. Schutz  udziela co najmniej trzy letniej gwarancji na funkcjonowanie lakieru na podłogach o bardzo dużym obciążeniu np. strefy wejściowe do centrum handlowego. Lakier bezbarwny tworzący wierzchnią warstwę jest dostępny w czterech optykach: ultra mat, ekstra mat, satynowy mat i połysk. Proponujemy również lakier o nazwie PU Neo charakteryzujący się brakiem rozpuszczalników i  izocyjanów.

Renowacji odbywa się w trzech krokach:

  1. Dokładne czyszczenie i odtłuszczenie podłogi.
  2. Po wyschnięciu, podłoga jest lakierowana za pomocą PU Color. Liczne techniki umożliwiają stworzenie indywidualnego wzoru na podłodze.
  3. Ostatecznie podłoga jest zabezpieczana długoterminowo przez lakier poliuretanowy – pierwszą na świecie niezwykle trwałą i przeźroczystą powłokę także wolną od rozpuszczalników i izocyjanianów.

»Ten system może zostać zastosowany do wszystkich rodzajów podłóg. Jest atrakcyjną i jednocześnie ekonomiczną alternatywą do zrywania starych, a następnie kładzenia nowych podłóg« – tak swoją decyzję wyjaśniło jury.

Rada Projektów za pomocą Niemieckiej Nagrody Innowacji wypełniła pewną lukę w nagradzanym obszarze. Rada poszukuje innowacji produktowych, które wywierają realny wpływ na rozwiązania rynkowe. Nominowanych zostało wiele firm, wśród nich giganci przemysłu, ale także mniejsi gracze oraz start-upy. Nagrody przyznawane są innowacjom, które dają trwały efekt. Niemiecka Nagroda Innowacji nie jest przyznawana zwykłym nowościom, a innowacjom które gwarantują generowanie wartości dodanej dla użytkownika.

Niemiecka Nagroda Innowacji jest przyznawana w dwóch klasach: #1: Excellence in Business to Consumer oraz  #2: Excellence in Business to Business. Jury przyznało następujące nagrody, łączenie w 40 kategoriach: Złota, Zwycięzca oraz Specjalne Wyróżnienie. Produkty były bardzo różne, od bionicznej rękawicy przez technologie czyszczenia, włókna do druku 3D, stacje ładowania pojazdów elektronicznych, aż do platformy Internet-of-Things.

Kryteria oceny Niemieckiej Nagrody Innowacji obejmują takie tematy, jak poziom innowacji, zastosowanie, aplikacji i oszczędności. Strategia innowacji powinna wziąć pod uwagę takie aspekty jak ekologiczny i ekonomiczny rozwój oraz zużycie energii i zasobów. Również czynniki, takie jak potencjał lokalizacji i zatrudnienia, wraz z długowiecznością, dojrzałością rynku, techniczną jakością i funkcją, istotnością i efektami synergii odgrywają decydującą rolę w obradach jury. O zwycięzcy zadecydowało wysoko wykwalifikowane jury, w którym znaleźli się fizycy, konsultanci patentowi, eksperci IT, specjaliści finansowi i projektanci produktów.

»W ten sposób gwarantujemy indywidualną, neutralną i profesjonalna ocenę «, podkreślił Professor Kupetz, przewodniczący jury.

„Niemiecka Nagroda Innowacji oferuje nieocenioną platformę do bezpośredniej wymiany pomysłów między wiodącymi, innowacyjnymi przedsiębiorstwami w Niemczech”, Dr. Lothar Schutz, odbierając w stolicy Niemiec nagrodę Gold Award powiedział: „Dr. Schutz Group widzi w tym fantastyczną okazję do kontynuowania tworzenia sieci w obszarze B2B oraz do wspierania partnerów w branży i usługach z najnowszymi pomysłami w zakresie renowacji i odnawiania podłóg.”

Niemiecka Nagroda Innowacji została zainicjowana i wdrożona przez Radę Wzornictwa, która została ustanowiona przez Niemiecki Parlament (Bundestag) w 1953 roku i sfinansowana przez Federację Niemieckiego Przemysłu. Przez ostatnie 65 lat Rada Wzornictwa dążyła do celu, jakim jest wspieranie konkurencyjności niemieckich przedsiębiorstw.

Wraz z konkursami, wystawami, konferencjami, seminariami i publikacjami stanowi decydujący wkład w przekazywanie wiedzy na temat projektowania, innowacji i marek.

Obecnie do grona tworzącego Radę Wzornictwa należy ponad 300 przedsiębiorstw, zarówno krajowych jak i zagranicznych, które zapewniają miejsca pracy dla ponad trzech milionów pracowników.

Członkowie Wspierający PSP

Go to Top