20 kwietnia w Legnicy nasz Członek Wspierający – Uzin Utz Polska otworzył Nowoczesne Centrum Szkoleniowe ASP, które jest odpowiedzią na potrzeby branży posadzkarskiej dotyczące rozwoju zawodowego. W założeniu ma być miejscem łączącym wiedzę profesjonalistów i chęć do nauki ludzi młodych. Ma to być również centrum, które doskonali umiejętności wykwalifikowanych już pracowników, pomagając im przyswoić nowości technologiczne oraz branżowe innowacje.

Pracodawcy z branży posadzkarskiej nie muszą brać już na swoje barki ciężaru doszkalania pracowników – specjaliści Akademii wyręczą ich w tym zadaniu. Celem akademii jest podnoszenie jakości pracy profesjonalistów posadzkarskich, wpieranie ich rozwoju i upowszechnianie osiągnięć technologicznych. Akademia chce pokazać młodym ludziom, że zawód posadzkarza jest pożądany na rynkach pracy UE, a firmy w Polsce czekają na wyszkolonych ludzi, którzy zaspokoją zapotrzebowanie na specjalistów. W ASP nacisk kładzie się na profesjonalizm – do ćwiczeń używa się narzędzi i produktów stosowanych w codziennej pracy przez najlepszych fachowców.

Podczas wydarzenia miała miejsce bardzo ciekawa debata dotycząca problematyki edukacji zawodowej w Polsce oraz braku wykwalifikowanych pracowników. W dyskusji panelowej pt. „Edukacja pracowników, wykonawców branży podłogowej – problemy, rozwiązania, perspektywy” w której udział wziął  Henryk Wagner, Prezes Polskiego Związku Posadzkarzy.

Członkowie Wspierający PSP