Kolejne targi Budma za nami. Po raz trzeci branża wykładzinowa miała na tej imprezie dobitną reprezentację. Strefa zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy zgromadziła kilkunastu wystawców, obszar pokazów najnowszych i najciekawszych technologii i narzędzi, oraz Mistrzostwa Polski Montażu Wykładzin.

W rywalizacji rzemieślników zwyciężył, reprezentujący firmę Multicontract, Jerzy Marczak. Drugie miejsce zajął Zbigniew Kukawski startujący z ramienia firmy Kamix, a trzecie Damian Wasilewski z firmy Presto. Podsumowując zmagania, Jerzy Bieszczad – przewodniczący jury, podkreślił wysoki kunszt wszystkich zawodników biorących udział w mistrzostwach. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz firmom, dzięki którym zawody mogły się odbyć: Lentex i Multicontract (Sponsorom Generalnym) oraz Doellken i Mapei (Sponsorom Głównym). Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom Mistrzostw Polski uświetnili przedstawiciele zarządu i dyrekcji Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Strefę wykładzinową odwiedziły w tym roku setki osób. Zapoznawały się z ofertą wiodących firm, zasięgały porad rzeczoznawców, przyglądały się pokazom maszyn i narzędzi dla posadzkarstwa.

Aktualna i najciekawsza oferta branżowa była obecna na stoiskach i dzięki obecności przedstawicieli firm: BalticWood, Doellken, Forbo, Gamrat, Janser, LangeŁukaszuk, Lentex, Mapei, Modernbet, Multicontract, Murexin, R-tek, Sit-in, Superparkiet, Uzin, Voxfloor, Wapol i Weber.

Na stoisku PSP gościli między innymi uczniowie klasy posadzkarskiej z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Przyszli posadzkarze byli pod dużym wrażeniem rozmachu i siły branży, którą dotychczas mogli sobie wyobrażać tylko na podstawie materiałów dydaktycznych i przekazu nauczycieli. Zaproszenie całej klasy na targi jest kolejnym krokiem w procesie organizowania klasy zawodowej pod patronatem PSP, która rozpocznie działalność w nadchodzącym roku szkolnym.

Zorganizowano aukcję charytatywną zwycięskich prac. Już po raz drugi znaczne kwoty zebrane wśród przedstawicieli naszej branży wspomogły niewidome dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Owińskach. W aukcji wzięli również udział przedstawiciele Międzynarodowych Targów Poznańskich, przeznaczając na pomoc dzieciom znaczną kwotę. Wszystkim bardzo dziękujemy!

W tym roku Budma obchodzi jubileusz 25-lecia. Z tej okazji Henryk Wagner (Prezes PSP) oprócz gratulacji i serdecznych życzeń, podczas wystąpienia na zakończenie Mistrzostw, wyraził gorące podziękowania za dotychczasową współpracę oraz przekonanie o kolejnych sukcesach w przyszłości.

Budma już za rok. Nie zabraknie tam naszej branży. Zapraszamy!

Członkowie Wspierający PSP